Resimde Realizm Akımı Ve Resimde Gerçekçilik Akımı


Bir önceki yazımızda resim akımları, ve resim akımları hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise, resim akımları nelerdir sorusuna yanıt olarak, resimde realizm akımı; ve resimde gerçekçilik akımından söz etmeye çalışacağız. Resimde realizm akımı nedir sorusunun yanıtını bulmaya önem vereceğiz… İsterseniz, resim akımları nelerdir sorusunun ilk yanıtı olan resimde realizm akımı, ve resimde gerçekçilik akımı ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:
Resim akımları nelerdir sorusuna, resimde realizm akımı, ve resimde gerçekçilik akımı ile yanıt vermeye başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki: resimde realizm akımı; ve resimde gerçekçilik akımı uygulanmadan önce, resimler, manzara resimleri, ünlü kişilerin portreleri, saray, ve saray yaşantısı ile, dini konular üzerine oluşturulurdu bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz. Resimde Realizm akımı; ve resimde gerçekçilik akımı öncesinde,resimlerde işlenen doğal görüntüler, her zaman olduğundan daha iyi, ve daha güzel gösterilmeye çalışılırdı.
Resimde realizm akımı, ve resimde gerçekçilik akımı ile ise, doğanın olduğu gibi anlaşılması; ve toplum yaşamının gerçek olarak canlandırılması esastı.
Resimde gerçekçilik akımı, ve resimde realizm akımı nedir dediğimizde, insanların oldukları gibi konu alındıkları; ve doğanın da olduğu gibi gösterildiği resim türü aklımıza gelmelidir. Peki resimde realizm akımı sanatçıları kimlerdir? Resim akımları ve temsilcileri arasında, resimde realizm akımı sanatçılarının isimlerini şu şekilde sıralayabilriz:
Resimde realizm akımı sanatçıları arasında ilk sırada Millet yer almaktadır. Resimde realizm akımı sanatçılarından bir diğeri ise Courbet’tir. Resimde realizm akımı sanatçılarından bir diğerinin de Daumier olduğunu söyleyebiliriz…

Yorum yapmak ister misiniz?!


İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?

İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?   Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi ve oruç tutulan süreninde ... ( 32 Defa Okundu )

B12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği

B12 Vitamini; B12 Vitamini EksikliğiB12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği B12 vitamini ne işe yarar? B12 vitamini eksikliğinin Zaraları nelerdir? B12 ... ( 163 Defa Okundu )

SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 656 Defa Okundu )