Guaj Boya Ve Guaj Boya Tekniği Nedir


Bu yazımızda sizlere, guaj boya tekniği nedir sorusunu vererek, guaj boya tekniğini anlatmaya çalışacağız. Öncelikle guaj boya nedir diyerek, guaj boya nedir sorusunun yanıtını verelim, ve sonrasında da guaj boya tekniği nedir diyerek, guaj boya tekniği nedir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaya çalışalım:
Guaj boya nedir? Guaj boya, bir çeşit sulu boya olarak adlandırılabilmektedir. Guaj boya da, aynen sulu boyada olduğu gibi, su ile inceltilmekte olan bir boya çeşididir. Guaj boyanın, saydam olmamakla birlikte, bir çeşit kapatıcı niteliği taşıdığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Guaj boyanın sulu boyaya benzetilmesinin nedeni, guaj boya tekniğinde guaj boyanın su ile eritilmesidir. Guaj boya tekniğinde, guaj boyanın kapatıcı olduğunu da belirttik; ve kapatıcı olması nedeniyle guaj boyanın yağlı boyaya benzetildiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Guaj boya tekniği nedir sorusunun yanıtına gelince: guaj boya tekniği, guaj boya ile yapılan resim çalışmalarına verilen isimdir. Guaj boya ile, bir rengin açık tonunu alde etmek istediğinizde, beyaz renkli guaj boya kullanımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Guaj boya tekniği ile çalışılırken şunu unutmamak gerekmektedir: guaj boyanın rengi, guaj boya tekniği kağıda uygulandığında, az miktarda değişmektedir; hafif matlaşan guaj boyanın guaj boya tekniği ile uygulanmasında, bu noktaya kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.
Guaj boya tekniği ile ilgili bilgilerimize, sonraki yazılarımızda kaldığımız yerden devam edeceğiz…

Yorum yapmak ister misiniz?!


SUYUN HALLERİ

SUYUN HALLERİ  SUYUN HALLERİ Bu yazımızda suyun halleri ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Suyun halleri nelerdir? Su ... ( 14 Defa Okundu )

Örüntü nedir?

Örüntü nedir?  Örüntü nedir? Bu yazımızda örüntü hakkında bilgi vereceğiz. Matematikte örüntü ne demek? Örüntü nedir? İlk olarak örüntünün ... ( 12 Defa Okundu )

Geçmişten Günümüze Cumhurbaşkanlarımız

Geçmişten Günümüze Cumhurbaşkanlarımız  Geçmişten Günümüze Cumhurbaşkanlarımız Bu yazımızda geçmişten günümüze cumhurbaşkanlarımız hakkında bilgi vereceğiz. Mustafa Kemal Atatürk ilk cumhurbaşkanımızdır. Türkiye ... ( 27 Defa Okundu )