Guaj Boya Resmi Ve Guaj Boya Çalışmaları Nasıl Yapılır


Bu yazımızda sizlere, guaj boya tekniği nasıl yapılır, ve guaj boya çalışmaları nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Yazımızın sonunda, guaj boya resmi hakkında önemli bilgilerin sahibi olmuş olacaksınız. O halde, guaj boya resmi hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım; ve soralım: guaj boya tekniği nasıl yapılır? Guaj boya çalışmaları nasıl yapılır?
Guaj boya çalışmaları nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak, guaj boya resmi yapılmadan önce, resim konusunun, kurşun kalem ile resim kağıdına çizilmesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunda, sonradan, palete guaj boya resmi renklerinin eklenmesi, ve istenilen renk karışımlarının hazırlanması giğerekti yanıtı ile devam edelim. Guaj boya çalışmaları için yapılacak olan guaj boya renk karışımlarının, iki ya da en çok üç farklı ton ile hazırlanması gerektiğini belirtmemiz önemlidir. Daha fazla guaj boya rengini karıştırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Guaj boya resminde üçten fazla rengin karışımından elde edilen renk tonlarında, renk değerleri kaybedilir; ve renklerin grileşmeye başlandığı görülmektedir.
Guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında şunu da belirtmemiz gerekmektedir: guaj boya resmi yapılırken, guaj boyaların inceltilmesinde kullanılan su, ne çok fazla; ne de çok az olmalı; seviye iyi ayarlanmalıdır. Guaj boya resmi yapılırken gerçekleştirilen guaj boya inceltme işleminde, guaj boya çalışmalarında ilerleme kaydedildikçe, inceltme işleminin kıvamını daha iyi kavrayacağınızı göreceksiniz.
Guaj boya resmi için guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunun tüm yanıtlarından sonra, guaj boya resminde, bir yeri, guaj boya çalışmaları sırasında hatalı boyadığınızı görürseniz, o bölümün kurumasına izin vermeden düzeltmeniz gerektiğini de belirtmek isteriz. Eğer guaj boya resmindeki guaj boyanın kuruduğunu görürseniz, fakat yine de düzeltmeniz gerekiyorsa, fırça ile sulandırarak, sonrasında silmeniz gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Guaj boya resmindeki sildiğiniz kısmın kurumasını beklemeli, ve sonrasında tekrar boyamalısınız…

Yorum yapmak ister misiniz?!


SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 491 Defa Okundu )

2014 FİTRE MİKTARI

2014 FİTRE MİKTARI2014 FİTRE MİKTARI   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala,  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu ... ( 491 Defa Okundu )

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?ORUÇ KİMLERE FARZDIR?   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı ve tüm insanları ramazan sevinci sardı. Peki, ... ( 416 Defa Okundu )