Guaj Boya Resmi Ve Guaj Boya Çalışmaları Nasıl Yapılır


Bu yazımızda sizlere, guaj boya tekniği nasıl yapılır, ve guaj boya çalışmaları nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Yazımızın sonunda, guaj boya resmi hakkında önemli bilgilerin sahibi olmuş olacaksınız. O halde, guaj boya resmi hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım; ve soralım: guaj boya tekniği nasıl yapılır? Guaj boya çalışmaları nasıl yapılır?
Guaj boya çalışmaları nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak, guaj boya resmi yapılmadan önce, resim konusunun, kurşun kalem ile resim kağıdına çizilmesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunda, sonradan, palete guaj boya resmi renklerinin eklenmesi, ve istenilen renk karışımlarının hazırlanması giğerekti yanıtı ile devam edelim. Guaj boya çalışmaları için yapılacak olan guaj boya renk karışımlarının, iki ya da en çok üç farklı ton ile hazırlanması gerektiğini belirtmemiz önemlidir. Daha fazla guaj boya rengini karıştırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Guaj boya resminde üçten fazla rengin karışımından elde edilen renk tonlarında, renk değerleri kaybedilir; ve renklerin grileşmeye başlandığı görülmektedir.
Guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında şunu da belirtmemiz gerekmektedir: guaj boya resmi yapılırken, guaj boyaların inceltilmesinde kullanılan su, ne çok fazla; ne de çok az olmalı; seviye iyi ayarlanmalıdır. Guaj boya resmi yapılırken gerçekleştirilen guaj boya inceltme işleminde, guaj boya çalışmalarında ilerleme kaydedildikçe, inceltme işleminin kıvamını daha iyi kavrayacağınızı göreceksiniz.
Guaj boya resmi için guaj boya tekniği nasıl yapılır sorusunun tüm yanıtlarından sonra, guaj boya resminde, bir yeri, guaj boya çalışmaları sırasında hatalı boyadığınızı görürseniz, o bölümün kurumasına izin vermeden düzeltmeniz gerektiğini de belirtmek isteriz. Eğer guaj boya resmindeki guaj boyanın kuruduğunu görürseniz, fakat yine de düzeltmeniz gerekiyorsa, fırça ile sulandırarak, sonrasında silmeniz gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Guaj boya resmindeki sildiğiniz kısmın kurumasını beklemeli, ve sonrasında tekrar boyamalısınız…

Yorum yapmak ister misiniz?!


İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?

İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?   Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi ve oruç tutulan süreninde ... ( 68 Defa Okundu )

B12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği

B12 Vitamini; B12 Vitamini EksikliğiB12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği B12 vitamini ne işe yarar? B12 vitamini eksikliğinin Zaraları nelerdir? B12 ... ( 204 Defa Okundu )

SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 706 Defa Okundu )