Üçgen Özellikleri Nelerdir? Üçgenlerin Özellikleri


Bu yazımızda sizlere, üçgen özellikleri nelerdir? Üçgen özellikleri, üçgenlerin özellikleri nelerdir? Üçgenlerin özellikleri gibi konulardan bahsetmeye çalışacağız… Üçgen özellikleri nelerdir? Üçgenlerin özellikleri nelerdir? Üçgen özellikleri, ve üçgenlerin özellikleri gibi bilgileri bildiğiniz takdirde, üçgen soruları, ve üçgen problemlerini daha kolay çözebilir hale gelirsiniz. O halde, üçgen özellikleri nelerdir? ve üçgenlerin özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından ilkine bakalım: Üçgen özellikleri, ve üçgenlerin özellikleri arasında, bir üçgenin üç kenarı birbirine eşitse, yani eşkenar üçgen ise, üçgenin iç açıları da birbirine eşittir, ve her bir açının ölçüsü 60 derecedir.
Üçgen özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şudur ki: bir üçgende, birden fazla geniş açı, ya da birden fazla dik açı bulunmamaktadır.
Üçgenlerin özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir başkası olan üçgenlerin özelliklerine baktığımızda, bir üçgenin alanının, taban uzunluğu ile yükseklik çarpımının yarısına eşit olduğunu görürüz.
Üçgenlerin özelliklerinden bir diğeri de, bir dış açının, kendisine komşu olmayan iki iç açının ölçüsü toplamına eşit olduğudur.
Üçgen özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, üçgenin iki kenar uzunluğunun toplamının, üçüncü kenar uzunluğundan, kesinlikle kısa olamayacağı yönündeki üçgen özellikleridir.
Üçgenlerin özellikleri arasında, üçgenin üç kenarının orta noktalarından çizilen dikmelerin, mutlaka bir noktada kesişeceğidir.
Üçgenlerin özelliklerinden bir diğeri de, iç açıortayların da mutlaka bir noktada kesişmesinin zorunlu olduğudur.
Üçgenler hakkında bilgiler vermeye, diğer yazılarımızda da devam edeceğiz…

Yorum yapmak ister misiniz?!


SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 493 Defa Okundu )

2014 FİTRE MİKTARI

2014 FİTRE MİKTARI2014 FİTRE MİKTARI   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala,  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu ... ( 493 Defa Okundu )

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?ORUÇ KİMLERE FARZDIR?   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı ve tüm insanları ramazan sevinci sardı. Peki, ... ( 417 Defa Okundu )