Üçgen Özellikleri Nelerdir? Üçgenlerin Özellikleri


Bu yazımızda sizlere, üçgen özellikleri nelerdir? Üçgen özellikleri, üçgenlerin özellikleri nelerdir? Üçgenlerin özellikleri gibi konulardan bahsetmeye çalışacağız… Üçgen özellikleri nelerdir? Üçgenlerin özellikleri nelerdir? Üçgen özellikleri, ve üçgenlerin özellikleri gibi bilgileri bildiğiniz takdirde, üçgen soruları, ve üçgen problemlerini daha kolay çözebilir hale gelirsiniz. O halde, üçgen özellikleri nelerdir? ve üçgenlerin özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından ilkine bakalım: Üçgen özellikleri, ve üçgenlerin özellikleri arasında, bir üçgenin üç kenarı birbirine eşitse, yani eşkenar üçgen ise, üçgenin iç açıları da birbirine eşittir, ve her bir açının ölçüsü 60 derecedir.
Üçgen özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şudur ki: bir üçgende, birden fazla geniş açı, ya da birden fazla dik açı bulunmamaktadır.
Üçgenlerin özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir başkası olan üçgenlerin özelliklerine baktığımızda, bir üçgenin alanının, taban uzunluğu ile yükseklik çarpımının yarısına eşit olduğunu görürüz.
Üçgenlerin özelliklerinden bir diğeri de, bir dış açının, kendisine komşu olmayan iki iç açının ölçüsü toplamına eşit olduğudur.
Üçgen özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, üçgenin iki kenar uzunluğunun toplamının, üçüncü kenar uzunluğundan, kesinlikle kısa olamayacağı yönündeki üçgen özellikleridir.
Üçgenlerin özellikleri arasında, üçgenin üç kenarının orta noktalarından çizilen dikmelerin, mutlaka bir noktada kesişeceğidir.
Üçgenlerin özelliklerinden bir diğeri de, iç açıortayların da mutlaka bir noktada kesişmesinin zorunlu olduğudur.
Üçgenler hakkında bilgiler vermeye, diğer yazılarımızda da devam edeceğiz…

Yorum yapmak ister misiniz?!


İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?

İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?   Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi ve oruç tutulan süreninde ... ( 70 Defa Okundu )

B12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği

B12 Vitamini; B12 Vitamini EksikliğiB12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği B12 vitamini ne işe yarar? B12 vitamini eksikliğinin Zaraları nelerdir? B12 ... ( 211 Defa Okundu )

SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 714 Defa Okundu )