Üçgen Çeşitleri Nelerdir? Üçgen Çeşitleri


Bir önceki yazımızda sizlere, üçgen, ve üçgen nedir konularında bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda da, üçgen çeşitleri nelerdir? Üçgen çeşitleri, üçgen çeşitleri hakkında bilgi, ve, üçgen çeşitleri ve özellikleri konularında bilgiler vermeye çalışacağız. Üçgen çeşitleri ve özelliklerinin birbirleri ile yakından ilgili olduğunu belirtmemiz gerekir ki bundan dolayı da üçgen çeşitleri hakkında bilgi verirken, üçgen çeşitleri ve özellikleri ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaşmaya çalışacağız…
Üçgen çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi verirken, bir üçgenin iç açılarının toplamının her zaman 180°’ye eşit olduğunu öncelikli olarak belirtmemiz doğru olacaktır. Üçgen çeşitleri nelerdir sorusuna gelip, üçgen çeşitleri, ve üçgen çeşitleri hakkında bilgi verirken de, ilk olarak üçgen çeşitlerini açılarına göre sınıflandırmak isteriz:
Dar açılı üçgen: Üçgen çeşitleri arasında yer alan dar açılı üçgenin, iç açılarının üçünün de 180°’den küçük olması gerekmektedir.
Dik açılı üçgen: Üçgen çeşitleri hakkında bilgi verirken, sıradaki üçgen çeşitlerinden diğerinin de dik açılı üçgen olduğunu belirtmemiz gerekir, ve dik açılı üçgende, üçgenin açılarından bir tanesinin 90° olması gerekmektedir.
Geniş açılı üçgen: Üçgen çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri olan geniş açılı üçgende, üçgenin iç açılarından bir tanesinin 90°’den büyük olması gerekmektedir.
İkizkenar dik üçgen: Bir dik üçgenin dik üçgen olduğu, ve iki kenarının da birbirine eşit olduğu üçgen çeşididir.
Eşkenar üçgen: Üçgen çeşitleri arasında yer alan eşkenar üçgende, tüm kenar uzunluklarının birbirine eşit olması durumu söz konusudur.
Çeşitkenar üçgen: Üçgen çeşitleri hakkında bilgi vermeye çeşitkenar üçgen ile devam ederken, çeşitkenar üçgende, her üç kenar uzunluğunun da birbirinden farklı olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.
İkizkenar üçgen: Üçgen çeşitleri arasında yer alan ikizkenar üçgenden bahsederken, üçgenin tüm kenar uzunluklarının birbirinden farklı olduğunu belirtebiliriz.
Üçgen çeşitleri ve özellikleri hakkında, bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya, ilerleyen yazılarımızda da devam edeceğiz.

Yorum yapmak ister misiniz?!


İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?

İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?   Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi ve oruç tutulan süreninde ... ( 70 Defa Okundu )

B12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği

B12 Vitamini; B12 Vitamini EksikliğiB12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği B12 vitamini ne işe yarar? B12 vitamini eksikliğinin Zaraları nelerdir? B12 ... ( 211 Defa Okundu )

SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 714 Defa Okundu )