İşkembe nasıl temizlenir? İşkembe temizlemenin püf noktaları


 


 İşkembe temizlemenin kolay yolu

İşkembe çorbası çok lezzetli bir çorbadır. Ancak yapılışı biraz zahmetli bir çorbadır. Özellikle işkembenin temizlenmesi konusunda çok soru vardır. Bu yazımızda sizlere işkembe nasıl temizlenir sorusunun yanıtlarından söz ederek, işkembe temizlemenin püf noktalarını anlatacağız. İşkembeyi en çabuk ve temiz şekilde nasıl temizlerim diyorsanız vakit kaybetmeden yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

En çok merak edilen konu işkembenin nasıl temizleneceğidir. İlk olarak işkembe temizliğine işkembeyi bol suda yıkayarak başlıyoruz. İşkembenin her yerini bol su ile en az 5 sefer yıkıyoruz. Bu yıkama işleminin ardından bir tencereye işkembeyi koyuyoruz ve işkembelerin üzerine çıkacak kadar suyu tencereye koyuyoruz. Tencere ocağa konularak ısıtılmaya başlanır. İşkembe tencerenin içerisinde ısıtılırken bir kaç sefer ters düz edilerek çevirmeyi unutmuyoruz. İşkembenin tencerede ne kadar kaynayacağına işkembelerin kenarlarının soyulmaya başlayıp başlamadığına bakarak anlıyoruz. Eğer soyulma işlemi başladı ise, ocağın altı kapatılmalıdır.

Tencerenin altı kapatıldıktan sonra ki aşama tencereden işkembenin çıkarılmasıdır. Bir fırça ile ya da bıçak ile işkembenin kenarlarının ve pütürlü olan her yerinin temizlenmesi gerekmektedir. İyice temizlendikten sonra son aşama olarak tekrar bol su ile 4-5 kere daha yıkayarak işkembeyi hazır hale getiriyoruz.

Yorum yapmak ister misiniz?!


SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 493 Defa Okundu )

2014 FİTRE MİKTARI

2014 FİTRE MİKTARI2014 FİTRE MİKTARI   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala,  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu ... ( 493 Defa Okundu )

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?ORUÇ KİMLERE FARZDIR?   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı ve tüm insanları ramazan sevinci sardı. Peki, ... ( 417 Defa Okundu )