Hz Muhammed Hayatı Ve Hz Hatice İle Evliliği


Peygamberimiz Hz Muhammed hayatını anlatmaya bir önceki yazımızda başlamıştık, ve bu yazımızda da Hz Muhammed ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Hz Muhammed hayatı; ve Hz Muhammed çocukluğu sonrasında, Hz Muhammed gençliği ile, Hz Muhammed ile ilgili bilgiler vermeye kaldığımız yerden devam edelim:
Hz Muhammed hayatında; özellikle gençlik yıllarında, ticaret ile uğraşan bir aileye mensuptu, ve böyle bir ortamda da yetişmiş olması dolayısı ile, arkadaşları; ve çevresi tarafından dürüstlüğü ile tanınan bir insandı. Hz Muhammed, belirtilen özellikleri nedeniyle, kolaylıkla iş bulan bir kişi olmuştur. Hz Hatice ile tanışmaları, ve yakınlaşmaları da aslında bu şekilde gerçekleşmiştir. Hz Muhammed, Hz Hatice’nin büyük bir kervanını alarak Suriye’ye götürmüş, üç ay sonra da büyük bir kazanç ile geri dönmüştür. Bu durum, Hz Hatice’nin dikkatini çekmiştir.
Hz Muhammed 25, Hz Hatice de 40 yaşında iken, Hz Hatice’yi isteyen pek çok zengine karşın, Hz Hatice’nin tercihini Hz Muhammed ile kullanması sayesinde, Hz Muhammed; ve Hz Hatice’nin ailelerinin de onayı ile evlilikleri gerçekleşmiştir. Hz Hatice ile Hz Muhammed’in evliliklerinde dünyaya gelen çocuklarının isimleri: Fatima, Ümmü Gülsüm, Rukiye, Zeynep, Abdullah, Kasım’dır. Hz Muhammed’in bir diğer oğlu ise İbrahim’dir. İbrahim’in annesi Hz Hatice değil, Mısırlı Mariye’dir. Hz Muhammed’in oğulları küçük yaşta, kızları ise, Hz Muhammed ölmeden önce ölmüşlerdir, Hz Muhammed’in vefatında hayatta olan tek evladı Fatima idi…

Yorum yapmak ister misiniz?!


İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?

İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?İftar Nasıl Yapılır? İftarda Neler Yemeliyiz?   Ramazan ayının sıcak günlere denk gelmesi ve oruç tutulan süreninde ... ( 67 Defa Okundu )

B12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği

B12 Vitamini; B12 Vitamini EksikliğiB12 Vitamini; B12 Vitamini Eksikliği B12 vitamini ne işe yarar? B12 vitamini eksikliğinin Zaraları nelerdir? B12 ... ( 202 Defa Okundu )

SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 704 Defa Okundu )