Hz Muhammed Hayatı Ve Hz Hatice İle Evliliği


Peygamberimiz Hz Muhammed hayatını anlatmaya bir önceki yazımızda başlamıştık, ve bu yazımızda da Hz Muhammed ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Hz Muhammed hayatı; ve Hz Muhammed çocukluğu sonrasında, Hz Muhammed gençliği ile, Hz Muhammed ile ilgili bilgiler vermeye kaldığımız yerden devam edelim:
Hz Muhammed hayatında; özellikle gençlik yıllarında, ticaret ile uğraşan bir aileye mensuptu, ve böyle bir ortamda da yetişmiş olması dolayısı ile, arkadaşları; ve çevresi tarafından dürüstlüğü ile tanınan bir insandı. Hz Muhammed, belirtilen özellikleri nedeniyle, kolaylıkla iş bulan bir kişi olmuştur. Hz Hatice ile tanışmaları, ve yakınlaşmaları da aslında bu şekilde gerçekleşmiştir. Hz Muhammed, Hz Hatice’nin büyük bir kervanını alarak Suriye’ye götürmüş, üç ay sonra da büyük bir kazanç ile geri dönmüştür. Bu durum, Hz Hatice’nin dikkatini çekmiştir.
Hz Muhammed 25, Hz Hatice de 40 yaşında iken, Hz Hatice’yi isteyen pek çok zengine karşın, Hz Hatice’nin tercihini Hz Muhammed ile kullanması sayesinde, Hz Muhammed; ve Hz Hatice’nin ailelerinin de onayı ile evlilikleri gerçekleşmiştir. Hz Hatice ile Hz Muhammed’in evliliklerinde dünyaya gelen çocuklarının isimleri: Fatima, Ümmü Gülsüm, Rukiye, Zeynep, Abdullah, Kasım’dır. Hz Muhammed’in bir diğer oğlu ise İbrahim’dir. İbrahim’in annesi Hz Hatice değil, Mısırlı Mariye’dir. Hz Muhammed’in oğulları küçük yaşta, kızları ise, Hz Muhammed ölmeden önce ölmüşlerdir, Hz Muhammed’in vefatında hayatta olan tek evladı Fatima idi…

Yorum yapmak ister misiniz?!


SÜTLAÇ TARİFİ

SÜTLAÇ TARİFİSÜTLAÇ TARİFİ Bu yazımızda sütlü tatlıların içinde en çok sevileni sütlacın tarifini vereceğiz. Malzemeler: 1 litre süt 1 çay ... ( 492 Defa Okundu )

2014 FİTRE MİKTARI

2014 FİTRE MİKTARI2014 FİTRE MİKTARI   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala,  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu ... ( 491 Defa Okundu )

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?

ORUÇ KİMLERE FARZDIR?ORUÇ KİMLERE FARZDIR?   Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı ve tüm insanları ramazan sevinci sardı. Peki, ... ( 417 Defa Okundu )